De asemenea ne implicăm în mod constant conform Sfintei Scripturi, in vizitare și evanghelizare a persoanelor aflate în detenție. În prezent facem această lucrare la Penitenciarul din Aiud (bărbați) și Penitenciarul din Cluj Napoca(femei) conform cuvantului din Matei 25:36, care spune: Am fost gol și m-ați îmbrăcat, am fost bolnav și ați venit să mă vedeți, am fost în temniță și ați venit pe la mine.
În cadrul acestor întalniri căutăm să propovăduim vestea bună a mantuirii, ne rugăm împreună, lăudăm pe Dumnezeu împreună, consiliem și îndrumăm pentru ca aceste persoane să facă o schimbare totală cu viața lor și pentru a-i putea integra cu succes în comunitate.
![](prison1.jpg)
Una din echipele de lucratori.
![free counters](http://s02.flagcounter.com/count/I5g/bg=FFFFFF/txt=000000/border=CCCCCC/columns=2/maxflags=12/viewers=1/labels=1/pageviews=1/)